KONST / Ramar / Ram 8639831
*
nr 863 9831
Ram
1800-tal, med oljemålning, ramens innermått: 12 x 16
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 december 2013
kl 18:00:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/11 11:08:05
1
100 kr
28/11 19:27:22
2
150 kr
1/12 18:37:38
3
300 kr
2/12 12:54:53
4
Vinnande bud
2/12 16:51:42
3
400 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja oljemålning ram ramar
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:04
-
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:50
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:02
*
Ram
nr 863 9831
Ram
1800-tal, med oljemålning, ramens innermått: 12 x 16
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 december 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/11 11:08:05 | 1 | 100 kr |
28/11 19:27:22 | 2 | 150 kr |
1/12 18:37:38 | 3 | 300 kr |
2/12 12:54:53 | 4 | Vinnande bud |
2/12 16:51:42 | 3 | 400 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja oljemålning ram ramar
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:04 -
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:50 -
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:02